PARAFII PW. WNIEBOWSTĄPIENIA PANA JEZUSA
W JASZKOTLU

08 kwietnia – 14 kwietnia 2024 r.

lp. OGŁOSZENIA
1. Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
2. Dziękuję za przygotowanie świątyni na dzisiejszą Liturgię:
– pp. Dorocie, Januszowi, Maciejowi SKARBOWSKIM (Nowa Wieś Wrocławska)
– pp. Katarzynie, Pawłowi ŁAZARSKIM (Nowa Wieś Wrocławska)
– p. Ireneuszowi Piekielnemu (Nowa Wieś Wrocławska)
– pp. Annie, Romanowi KOMARNICKIM (Nowa Wieś Wrocławska)
3. Proszę, by o porządek w naszej świątyni w tym tygodniu zechcieli zatroszczyć się:
RODZICE KANDYDATÓW DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA.
4. We wtorek, po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.
5. W dzisiejszą niedzielę, 7 kwietnia, o godz. 17.45 spotkanie dla kandydatów do
sakramentu bierzmowania.
6. W kolejną sobotę, 13 kwietnia, o godz. 11.00 Ks. Abp Józef KUPNY udzieli
sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Serdecznie zapraszam do udziału
w uroczystości. O GODZ. 18.00 – Msza św. za zmarłych w ubiegłym roku.
7. W naszej parafii organizujemy scholę dziecięcą, która zapewniałaby oprawę muzyczną podczas Mszy św. niedzielnej o godz. 11.30. Jeśli są osoby chętne zaangażować się w te inicjatywę, proszę o kontakt (zwłaszcza osoby „grające” na gitarze).
8. Nasza parafia organizuje 15-dniową autokarową pielgrzymkę do sanktuariów
maryjnych we Francji, Hiszpanii i Portugalii (Ars, Lourdes, Santiago de Compostella,
Porto, Fatima, Nazare, Batalha, Lizbona, Saragossa, Barcelona, La Salette). Termin:
7-21.10.2024 r. Koszt ok. 5.000 zł. Można zapisywać się w zakrystii i kancelarii
parafialnej.
9. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz innych materiałów pomocnych w pogłębianiu wiedzy religijnej (stoisko przy bocznym wyjściu z kościoła).
10. Proszę o przestrzeganie zasad segregacji odpadów na naszym parafialnym cmentarzu.
11. W związku z licznymi zapytaniami odnośnie możliwości wsparcia materialnego naszej parafii w czasie epidemii, podaję nr rachunku bankowego:
konto parafialne: 87 95740005 2001 0039 0983 0001
12. Bardzo dziękuję za modlitwę i wszystkie dary serca składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, również wszystkim anonimowym darczyńcom.

Ks. Patryk Gołubców
Duszpasterz Parafii Jaszkotle