PARAFII PW. WNIEBOWSTĄPIENIA PANA JEZUSA
W JASZKOTLU

29 kwietnia – 05 maja 2024 r.

lp. OGŁOSZENIA
1. Dziś przeżywamy 5 Niedzielę Wielkanocną.
2. Dziękuję za przygotowanie świątyni na dzisiejszą Liturgię:
– pp. Joannie, Robertowi WITEN (Gądów)
– p. Zenonowi WYGLĄDACZ (Gądów)
– pp. Annie, Markowi SKÓRCZAK (Gądów)
– pp. Urszuli, Bogdanowi ZIOBROWSKIM (Gądów)
3. Proszę, by o porządek w naszej świątyni w tym tygodniu zechcieli zatroszczyć się:
– pp. Krystyna, Ryszard SKULSCY (Gądów)
– pp. Edyta, Marcin SKULSCY (Gądów)
– pp. Anna , Krzysztof KUSAK (Gądów)
4. We wtorek, po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.
5. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
– Wojciech PIÓRKOWSKI, Joanna KARCH (zapowiedź 3)
6. W piątek, 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski.

Msze św. w Jaszkotlu: 8.00 i 11.30, a w Sadkowie o godz. 9.30. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 17.00.

Okazja do spowiedzi św. z racji I piątku miesiąca – przed każdą Mszą św.
Z racji uroczystości nie będzie odwiedzin chorych.

7. Zmiana tajemnic Żywego Różańca: w Jaszkotlu – w sobotę o godz. 18.00 (wraz z
nabożeństwem I soboty miesiąca); w Sadkowie – w niedzielę, 5 maja, o godz. 9.30.
8. Nabożeństwo majowe: od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy św.
wieczornej (ok. godz. 18.25).
9. W naszej parafii organizujemy scholę dziecięcą, która zapewniałaby oprawę muzyczną podczas Mszy św. niedzielnej o godz. 11.30. Jeśli są osoby chętne zaangażować się w te inicjatywę, proszę o kontakt (zwłaszcza osoby „grające” na gitarze).
10. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz innych materiałów pomocnych w pogłębianiu wiedzy religijnej (stoisko przy bocznym wyjściu z kościoła).
11. Proszę o przestrzeganie zasad segregacji odpadów na naszym parafialnym cmentarzu.
12. W związku z licznymi zapytaniami odnośnie możliwości wsparcia materialnego naszej parafii w czasie epidemii, podaję nr rachunku bankowego:
konto parafialne: 87 95740005 2001 0039 0983 0001
13. Bardzo dziękuję za modlitwę i wszystkie dary serca składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, również wszystkim anonimowym darczyńcom.

Ks. Patryk Gołubców
Duszpasterz Parafii Jaszkotle